W maju wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Miały możliwość założenia kasku strażackiego oraz bardzo ciężkiego stroju. Chętne dzieci mogły spróbować lania wody wężem strażackim. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały i zadawały pytania dotyczące specyficznej pracy strażaka. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwości wejścia do wozu strażackiego a ogromnym przeżyciem były bardzo głośne syreny, które włączyli Strażacy. Zwiedzanie remizy strażackiej wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Strażakom bardzo dziękujemy za przeżycia i przybliżenie trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Życzymy Panom Strażakom wszystkiego najlepszego oraz wielu sukcesów zawodowych.