Przedszkolaki z „Trzynastki” w ramach tegorocznej kampanii edukacyjnej Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Tarnobrzegu „Od ziarna aż po plon” pod hasłem „Zdrowo żyj i wodę pij” dowiedziały się, jaki wpływ na ludzki organizm ma picie wody.
Zainspirowani wiedzą przekazaną przez głównych bohaterów akcji – Siarkopolka i Włodka, postanowiliśmy przeprowadzić konkurencje z wodą w roli głównej, tak by podkreślić jej ważność:
– 3-latki przelewały wodę z kubeczka do kubeczka, uważając przy tym, by nie uronić ani kropelki,
– zadaniem 4-latków było uzupełnianie butelki wodą przy użyciu lejka,
– konkurencja 5-latków polegała na ćwiczeniach z hantelkami wypełnionymi wodą w kształcie butelki,
– 6-latki na wyścigi biegły slalomem z butlami wody.
Obowiązkowo po każdej konkurencji sportowej piliśmy wodę, by uzupełnić stracone płyny – teraz już wiemy, jak ważne jest to dla naszego organizmu! By utrwalić zdobytą wiedzę wykonaliśmy wspólny plakat promujący picie wody. Dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek metodą wydzieranki wypełniały kontur butelki, Stokrotki przyklejały zakrętki, natomiast najstarsze Motylki ułożyły napis na etykiecie: „Zdrowo żyj i wodę pij”. Tłem plakatu były fotografie z naszych wodnych konkurencji!