W dniu 25 października odbyła się kolejna edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu o Świętym Janie Pawle II, którego organizatorem było nasze przedszkole. Początek umilił nam przepiękny występ w wykonaniu dzieci z grupy 6-latków.
W odróżnieniu od ubiegłych edycji, w tym roku dzieci miały do wykonania dwa zadania. Pierwszym z nich było napisanie czterowersowej rymowanki o Ojcu Świętym we współpracy z rodzicem, bądź nauczycielem, a następnie wyrecytowanie swojego dzieła przed uczestnikami konkursu oraz niezależną komisją konkursową. Kolejnym i ostatnim już zadaniem było wykonanie pracy plastycznej o tematyce przedstawiającej wizerunek Jana Pawła II z dziećmi przy użyciu kredek ołówkowych. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i talentem, dlatego też ciężko było wybrać zwycięzcę w tej konkurencji, bowiem wszystkie prace były przepiękne. Podczas dokonywania obrad przez Komisję Konkursową na dzieci czekała ciepła herbatka oraz słodki poczęstunek.
I miejsce ex aequo zajęły:
Diana z Przedszkola nr 2 oraz Alicja z Przedszkola nr 17.
II miejsce Hanna z Przedszkola nr 12.
III miejsce Izabela z Przedszkola nr 4.
Wyróżnienia otrzymali:
Ruben z Przedszkola nr 1
Sandra z Przedszkola nr 5
Amelia z Przedszkola nr 7
Antonina z Przedszkola nr 8
Kornelia z Przedszkola nr 9
Marcelina z Przedszkola nr 13
Zuzanna z Przedszkola nr 15
Julia z Przedszkola nr 18
Pola z Przedszkola Katolickiego

Nad porządkiem konkursu czuwała niezależna komisja w składzie: Pani Małgorzata Rokoszewska – Ćwiękała, Pani Malwina Nyk – Walska, Pani Żaneta Nowak – Błasiak oraz Pan Marek Łysiak.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów i rozwijania swoich pasji!
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki: Katarzyna Byczek, Natalia Kosior i Anna Piątek.