Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili mali kucharze, którzy zostali zaznajomieni z etapami kiszenia kapusty. Dzieci zaznajomiły się, jak dawniej kiszono kapustę, a jak robi się to współcześnie. Następnie odpowiednio ubrani zabraliśmy się za kiszenie naszej kapustki. Cały proces sprawił nam wiele radości co widać na zdjęciach. Tego dnia sprawdzaliśmy czy na pewno w solniczce znajduje się sól, czy może cukier. Pod koniec kiszenia kapustki sprawdzaliśmy smak naszej kapustki.  Aktualnie nasza kapusta kisi się w słoiku w naszym kąciku przyrody, gdzie możemy w każdej chwili obserwować proces jej fermentacji. Gdy tylko się ukisi będziemy robić suróweczkę i skosztujemy naszej ciężkiej pracy! Brawo dla naszych zuchów!