Guzik tu, guzik tam

Guzik krąży tu i tam.

Jak to miło i wesoło,

kiedy guzik krąży w koło”.

12 grudnia swój wielki dzień mają guziki. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca w roku, a guziki liczone są tuzinami lub grossami, na które przypada 12 sztuk.

W związku z tym my dzisiaj świętowaliśmy Dzień Guzika. Dzieci miały okazję zobaczyć mnóstwo guzików o różnych kształtach, kolorach czy też różnej wielkości. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa w „Podaj guzik”, gdzie po skończonej rymowance wykonywaliśmy ćwiczenia artykulacyjne usprawniające aparat mowy. Kolejną zabawą była „Guzikowa dyskoteka”, czyli taniec z guzikami. A następnie zabawa „Bałwankowe guziczki”, gdzie na podstawie zdjęcia bałwanka dobieraliśmy guziczki do jego ubranka. Następnie ćwiczyliśmy motorykę małą poprzez kolorowanie liter, które tworzą  wyraz „guzik”. Na zakończenie guzikowego dnia każde dziecko otrzymało medal za aktywny udział w zajęciach oraz mogliśmy pobawić się guzikami i nawet zabrać kilka do domu na szczęście. Po uśmiechach na twarzy można było zobaczyć zadowolenie dzieci z nietypowego święta.