„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.
W myśl tego staropolskiego przysłowia, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Naszym przedszkolakom to nie grozi, gdyż każdy zjadł pysznego pączka na podwieczorek. Pączusie przygotowały oczywiście nasze kochanie panie kucharki, które zawsze nas rozpieszczają.
8 lutego dzieci zapoznały się z tradycją tłustego czwartku, wysłuchały opowiadania „Pączki babci Honorki”. Tego dnia dzieci bawiły się w zabawę pączek oraz wykonywały pączusiowe ćwiczenia. Nauczyliśmy się tak robić faworki. Nasze były w wersji light z papieru, ale wyszły idealnie, ponadto zrobiliśmy swoje pączusie, jednak nie były to pączki z tradycyjnego przepisu. Kogo udało nam się nabrać na nasze realistyczne pączusie?