„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”
20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
20 września tj. w środę obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Nasza pani zamieniła się w wróżkę i zabrała nas do Krainy Przedszkolandii, a wszystko to działo się za sprawą tajemniczego listu od Króla Borysa z Bajkolandii. Przed nami było wiele wyzwań i zadań przy których wyśmienicie się bawiliśmy. Wsiedliśmy z biletami w pociąg i odjechaliśmy. Rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, łowiliśmy kryształowe kule, przebijaliśmy balony z ukrytymi wskazówkami, nawlekaliśmy korale na naszyjnik dla Królowej Laury, tańczyliśmy oraz musieliśmy wykazać się sprawnością fizyczną. Dzięki wykonanym zadaniom dotarliśmy do końca trasy gdzie czekały na nas niespodzianki. To był z pewnością udany dzień!