W dniu 26 lutego obchodziliśmy „Dzień Dinozaura”! Poznawaliśmy: zwyczajne, środowisko życia i podstawowe wiadomości dotyczące tych prehistorycznych gadów, które pomimo że wymarły tysiące lat temu – do dnia dzisiejszego fascynują, zarówno dorosłych a szczególnie dzieci!
Były dinozaurowe zabawy. Dzieci dowiedziały się że: dinozaury dzielimy na: lądowe, wodne i powietrzna ( za względu na środowisko życia i cechy przystosowawcze) oraz na dinozaury roślinożerne i mięsożerne. Były różnorodne zabawy podczas których nasze czterolatki: m.in. kolorowały i ozdabiały kontury dinozaurów.
Po obiedzie natomiast wybraliśmy się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Tarnobrzegu – gdzie uczestniczyliśmy w kolejnych zabawach i zajęciach z dinozaurami e roli głównej! Dzieci oglądnęła piękne bajkę, rozwiązywały zagadki matematyczne z dinozaurami i wysłuchały i zobaczymy piękną przestrzenną bajkę o dinozaurach .