” Bezpieczne przejazdy i bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych” – pod takim hasłem upłynęło nam piątkowe spotkanie ( 21.06.2024r.) – z pracownikami SOK Stalowa Wola – Rozwadów i PKP PLK – Lublin – w naszym przedszkolu. Przedszkolaki dowiedziały się: o bezpieczeństwie w przejazdach kolejami, o tym jak należę się zachować w różnych sytuacjach na przejazdach kolejowych oraz co oznaczają naklejki i oznaczenia na ” Krzyżach św. Andrzeja”. Nasze przedszkolaki oglądnęły kilka bajek edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem na kolei, oglądnęły film jak szkoli się psy które pomagają pracownikom Straży Ochrony Kolei oraz dowiedziały się jak można zostać ambasadorem bezpiecznych przejazdów i oglądnęły sprzęt który służy pracownikom SOK. Na zakończenie tego ciekawego spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie a wszystkie dzieci otrzymały edukacyjne książeczki z kolorowankami!