„Bezpieczeństwo nad wodą i w pobliżu akwenów wodnych” – 20 czerwca pod takim tytułem odbyło się spotkanie z ratownikiem wodnym. Jakub – absolwent naszego Przedszkola – w bardzo przystępny sposób przekazał dzieciom – jak należy bezpiecznie zachowywać się nad wodą oraz wtedy, gdy korzystamy z wszelkich urządzeń i pojazdów, które po wodzie się poruszają. Kubuś powiedział dzieciom: co oznaczają kolory flag na kąpieliskach, wytłumaczył – dlaczego najlepiej korzystać z wyznaczonych kąpielisk z ratownikiem wodnym oraz zaprezentował podstawowy sprzęt ratowników i powiedział do czego on służy. Naszym dzieciom bardzo podobało się dzisiejsze spotkanie i na pewno zapamiętają wiele informacji, które przydadzą się podczas zbliżających się wakacji!