W środę 19 czerwca Maluszki zaprosiły swoich Rodziców na uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny, a potem zaprosiły do wspólnego tańca swoich bliskich. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nie był to koniec atrakcji bowiem w sali 6 latków czekały na wszystkich warsztaty plastyczne podczas których maluszki wraz z Rodzicami przygotowywali statki i latawce. Wspólna praca plastyczna dumnie stroi naszą grupową tablicę. Dziękujemy za wspólne popołudnie.

Pewna rudowłosa dziewczynka w książce którą wszyscy z Państwa na pewno znają powiedziała, że „życie składa się tylko z powitań i pożegnań”. Doskonale pamiętamy pierwsze dni września kiedy małe stópki z ulubionym misiem pod pachą przekroczyły progi naszego przedszkola. Z niepewną miną mocno trzymając się rąk bliskich osób, ale jednak z wielką odwagą wkraczając w nowy, nieznany jeszcze świat.
I tak rozpoczęła się nasza przygoda….
Przygoda w której poznaliśmy siebie nawzajem, swoje imiona, charaktery, temperamenty, upodobania i preferencje. Przygoda w której codziennie odkrywaliśmy tajemnice otaczającego nas świata. Mogłybyśmy tutaj wymienić ile tematów zrealizowaliśmy, ile wierszyków i piosenek poznaliśmy ile prac plastycznych zrobiliśmy albo jak dużo książek przeczytaliśmy. Ale to co najważniejsze w naszej przygodzie to, że przez 179 dni uczyliśmy się siebie. Współżycia w społeczności, przestrzegania zasad i norm społecznych, rozpoznawania i nazywania emocji które w nas drzemią i nami kierują.
Z dnia na dzień obserwowaliśmy jak dzieci stają się coraz bardziej samodzielne, zdobywają pewność siebie w wyrażaniu swoich myśli i uczuć, pokonują swoje słabości. Każde osiągnięcie, niezależnie od jego wielkości, jest dla nas powodem do dumy.
Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za wsparcie i zaangażowanie. Bez Waszej pomocy nasze wspólne sukcesy nie byłyby możliwe. Dziękujemy za zaufanie którym nas obdarzyliście 10 miesięcy temu oddając pod naszą opiekę swoje największe skarby.
Kochane Biedroneczki, każde z Was włożyło ogromny wysiłek w naukę i zabawę. Jesteśmy z was bardzo bardzo dumne. Każdy z Was jest wyjątkowy i wspaniały. Poproszę o ogromne brawa dla naszych dzieci…
My na szczęście nie mówimy żegnajcie, mówimy do zobaczenia bo bardzo szybko spotkamy się po wakacjach, aby rozpocząć kolejną niesamowitą przygodę.

Katarzyna Byczek i Agata Jaromek