Nasze Biedroneczki brały udział w III Edycji Programu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”. Głównym założeniem projektu było kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste. Przez udział w projekcie dzieci miały możliwość racjonalnego wykorzystywania zasobów przyrody do tworzenia sytuacji, zadań i zabaw z materiałów przyrodniczych

W ramach projektu nasza grupa zrealizowała następujące zadania:

1. „Muszelkowe mozaiki” – dzieci bawiły się muszelkami na wydrukowanych wzorach, a także wymyślając swoje kompozycje.

2. „Podwórko wzywa nas”- poznaliśmy zabawy znane i lubiane już od dawna takie jak gra w klasy, podchody, zabawa w chowanego, berka, „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy!”

3. „Co w trawie piszczy?”- podczas spacerów obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę i jej najmniejszych mieszkańców. Po powrocie do przedszkola sprawdzaliśmy nazwy i ciekawostki na temat spotkanych owadów.

4. „Piękno z natury”- założyliśmy ogródek wiosenny w którym posadziliśmy fasolkę, rzeżuchę, cebulki roślin a także owies, który był dekoracją na wielkanocne stoły w naszych domach i w przedszkolu!

5. „Gazetowelove” – wykorzystaliśmy gazety do zabaw muzyczno – ruchowych.

6. „Jak być eko? – wykonaliśmy wspólne pracę plastyczną – „Nasza Ziemia” wykorzystując oczywiście resztki papierów i plasteliny z poprzednich prac plastycznych.

7. „Co nam w duszy gra? – stworzyliśmy jesienne obrazy ze skarbów znalezionych w ogrodzie.

8. „Magiczny dywan”-  wykorzystaliśmy chustę animacyjna i liście do zabaw sensorycznych.

Realizacja projektu wprowadziła dzieci w świat wartości proekologicznych, rozwinęła poczucie odpowiedzialności za otaczające nas piękno i przyczyniła się do kształtowania pozytywnych cech charakteru. Udział w projekcie sprawił wszystkim ogromną satysfakcję i radość, a za zaangażowanie w realizację zadań dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.