Nasze Biedroneczki brały udział w III Edycji Programu Edukacyjnego ” Z darami natury świat nie jest ponury” i wykonały następujące zadania projektowe:

1. „Muszelkowe mozaiki” – dzieci bawiły się muszelkami na wydrukowanych wzorach, a także wymyślając swoje kompozycje.

2. „Podwórko wzywa nas”- poznaliśmy zabawy znane i lubiane już od dawna takie jak gra w klasy, podchody, zabawa w chowanego, berka, „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy!”

3. „Co w trawie piszczy?”- zajęcia przyrodnicze w plenerze pozwoliły nam wykonać jesienne obrazy do których wykorzystaliśmy jesienne skarby.

4. „Piękno z natury”- założyliśmy ogródek wiosenny w którym posadziliśmy fasolkę, rzeżuchę, cebulki roślin a także owies. który był dekoracją na wielkanocne stoły w naszych domach i w przedszkolu!

5. „Gazetowelove” – wykorzystaliśmy gazety do zabaw muzyczno – ruchowych.

6. „Jak być eko? – wykonaliśmy wspólne pracę plastyczną – „Nasza Ziemia” wykorzystując oczywiście resztki papierów i plasteliny z poprzednich prac plastycznych.

7. „Co nam w duszy gra? – naszym pomysłem na zabawę była chusta animacyjna i liście, mogliśmy sami stworzyć jesienne podmuchy wiatru!