O przedszkolu

Nasze Przedszkole znajduje się w centrum miasta Tarnobrzega. Zostało utworzone 15 września 1981 roku i otrzymało szczęśliwy kolejny numer – 13.

Magdalena Turbak

Pierwszym Dyrektorem Przedszkola była Pani Magdalena Turbak i to ona przekształciła ówczesny budynek biurowy (zlecając szereg remontów adaptacyjnych) w placówkę przedszkolną.

Początkowo w Przedszkolu funkcjonowały tylko 3 grupy wiekowe, do których uczęszczało około 75 dzieci. W 1991 roku utworzono dodatkową grupę i od tej pory przedszkole jest placówką 4 – oddziałową, mającą pod opieką 100 dzieci w jednorodnych grupach wiekowych.

Od 7 kwietnia 1991 roku obowiązki Dyrektora
Przedszkola pełni Pani  Małgorzata Korczak
.

mgr Małgorzata Korczak

W 1998 roku z inicjatywy nauczycielki śp. Anny Maślana zrodził się pomysł nadania naszej placówce imienia Jana Pawła II. Cały zespół bardzo chętnie podjął się trudu przygotowań do tego wydarzenia. Przygotowania trwały 3 lata i 12 października 2001 roku, mając zgodę i błogosławieństwo wówczas żyjącego Ojca Świętego odbyła się wielka uroczystość, podczas której m.in. została odsłonięta tablica pamiątkowa w Przedszkolu.

Od 1 września 2022 rolę Dyrektora placówki pełni Pani Karolina Bzorek.

Budynek Przedszkola jest dwukondygnacyjny i posiada pięć dużych sal. Na parterze znajduje się sala dla dzieci 3 – letnich wyposażona w zabawki, pomoce do zajęć oraz w niezbędny sprzęt potrzeby do pracy dydaktyczno – wychowawczej. Obok znajduje się sala tzw. sypialnia i przeznaczona jest na poobiedni odpoczynek maluszków. W tej części przedszkola znajdują się łazienki dla dzieci i personelu, szatnia dla wszystkich dzieci, szatnia dla personelu, kuchnia z całym zapleczem, pokój księgowej i intendentki.

Na piętrze znajdują się trzy duże sale, w których bawią się i uczą dzieci 4, 5 i 6 – letnie. Każda z sal również wyposażona jest w zabawki, materiały dydaktyczne dostosowane do wieku dzieci i inny sprzęt do pracy z przedszkolakami. Na piętrze są też łazienki dla dzieci i dla personelu, jest również gabinet dyrektora oraz pokój nauczycielski.

Przedszkole posiada kilka pomieszczeń w podpiwniczeniu. Tam też jest sala przystosowana do zajęć z dziećmi, w której odbywają się zajęcia dodatkowe.

Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu
Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu