Dnia 13 września 2022r. w naszej grupie w ramach profilaktyki logopedycznej zostały przeprowadzone otwarte zajęcia logopedyczne o tematyce dotyczącej prawidłowego toru oddechowego. Dzieci dowiedziały się  w jaki sposób należy prawidłowo oddychać oraz co się dzieje, gdy robimy to w sposób nieprawidłowy. Ponadto podczas zajęć dzieci zostały zaktywizowane do mowy i myślenia, usprawniania aparatu artykulacyjnego, rozwijania koordynacji słuchowo-ruchowej, zwiększenia ruchomości przepony, umiejętności świadomego wyciszenia i rozluźnienia oraz kontroli nad własnym ciałem. Wśród ćwiczeń nie zabrakło takich, które dzieci mogą samodzielnie kontynuować w domu za pomocą pomocy dydaktycznych które otrzymały. Pod koniec dnia dzieci wraz z rodzicami otrzymali informacyjne ulotki z zakresu prawidłowego oddychania.